Mutfakta Yardımcı Fikirler

Mutfağınızın hem düzenli olması hem de pratik olup zamandan kazanmak için bazı fikirler sunacağız bu yazıda.

Mesela yukarıdaki gibi bir tepsi ile yemek yediğiniz masaya her daim götürdüğünüz, tuzluk biberlik yağ gibi malzemeleri kolayca masaya sonra mutfağa taşıyabilirsiniz.

Tabaklı fincanlar çok yer kaplıyor değil mi, bu şekilde üstüste koyarak hem yerden tasarruf edebilir hem de alırken tabağıyla birlikte hazır şekilde almış olursunuz.

Yine bardakları dolapta yerleştirirken aralarına bir tepsi koyarak iki kat halinde dizebilirsiniz.

Yemek yaparken kullandığınız soğan sarımsak gibi sebzeleri poşetler yerine hava alan bir kapta katlamak hem bozulmasını engeller hem de şık görünür.

Genelde tezgah altı dolapları derin olur ve arka taraflardaki malzemeleri almak zordur. Bu işi kolaylaştırmak için, resimdeki gibi bir tepsi kullanabilirsiniz. Tepsiyi çekince hepsine kolayca ulaşırsınız.

Yine aynı şey lavabo altı dolabı için de sözkonusu. Deterjanları bir tepsi/kutu içinde saklamak, bezleri kapağın iç kısmına asmak iyi fikir.

Bu resimde de yemek yaparken kullandığınız yağ, başlıca baharatlar, tuz gibi malzemeler bir tepsiye konulmuş. Yemek yaparken dolaptan alıyorsunuz, bitince hepsini birden tek seferde kaldırıyorsunuz. Çok pratik gerçekten.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 9.7/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: +2 (from 2 votes)
Mutfakta Yardımcı Fikirler, 9.7 out of 10 based on 3 ratings

Leave a Reply