Değişik Bir Saç Tokası ile Çeşit Çeşit Saçlar
Tesadüfen rasladığımız bu tokaları çok sevdik. Bükülebilir tellerden oluşuyor anladığımız kadarıyla. Ülkemize satışı mümkünmüdür bilmiyorum ama özellikle saç modelleri için örnek olacaktır bu resimler. Bu adreste bulabilirsiniz.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Örgü Puflar


kaynak

İlk iki resimdeki muhteşem puflardan yapasım var. Hatta ilk fırsatta. Ne kadar hoş değil mi. Benzerlerini bu site satıyormuş, ancak ordakiler tığ ile örülmüş, birinci resimdeki ise şişle. Hadi hep beraber pufidiklenelim.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: +1 (from 1 vote)

Kremler ve Cilt Kurumasi :

Kremler cildin kurumasina karsi köklü bir çözüm getiremezler ama,bazi özel kremler cildi çok etkili olarak koruyabilirler. Cildin kurumasi hepimizin bildigi bir terimdir. Rüzgara, kuruluga, günese, pislige karsi korunmasiz bir cilt, hizla sagligini bozan bu dogal sonuca ugrar. Saydam tabaka hücreleri sularini kaybederek kurur.

Kremlerin Görevleri : Dikkat ! Hiçbir krem cildi derinlemesine nemlendiremez. Kremler saydam tabakanin sadece yüzeydeki kisimlarinda etkin bir rol oynayabilirler. Cildin korunmasi iki asamada gerçeklesir;

Hafif terlemelerin yaratacagi su kayiplarinin engellenmesi gerekir. Bu üst deriyi dis etkenlere karsi tecrit eden korumayi önleyen kremlerin görevidir. Söz konusu kremler hava saldirilarina karsi bir engel olusturur ve terlemenin yarattigi su kaybini yavaslatir. Günümüzde higroskopik element olarak sütten elde edilen amino asitler cildin nemliliginde önemli rol oynayan tabakanin asitlik oranini dengeleme gücüne sahiptir.

Ayni zamanda deriye nemlendirici elementler saglamak gerekir. Bu da higroskopik element esasli nemlendirici kremlerin görevidir.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)
This entry was posted in Uncategorized and tagged .

Maske Reçeteleri :

Seftali Maskesi : Çok olgun bir seftali alin ve bunu iyice ezin. Gazli bezi iki kat yapin ve arasina ezdiginiz seftaliyi yayin. Bütün yüze ve boyuna sürün, 20 dakika koyunca yatarak bekletin. Gül suyu ile yikayarak temizleyin. Bu maske tenin tazeligi, canliligi için çok yararlidir.

Havuç Maskesi : Havuç ve maydanozu püre haline gelene kadar mikserden geçirin. Yüze ve boyuna kalin bir tabaka halinde sürün. 20 dakika kadar bekletin ve daha sonra ilik suyla temizleyin. Bu maske deriyi zehirlerinden arindirarak temizler, cilde eski inceligini ve elastikiyetini ve esnekligini kazandirir.

Salatalik Maskesi : Esit miktarlarda salatalik, helvaci kabagi ve kavun çekirdegi alin. Bunlari bir mikserden ayri ayri geçirerek iyice toz haline getirin. Bir miktar süte her tozdan birer kasik olmak üzere krem koyuluguna gelene kadar koyun. Bu karisimi yüzünüze sürün ve yaklasik 30 dakika kadar bekletin. Ilik gül suyu ile çikarin. Bu maske genis gözenekli ciltlere çok faydalidir.

Tere Maskesi : Bir ölçü bala üç ölçü tere özü katin. Ikisini birden iyice karistirin. Böylece bir maskeden çok losyon elde etmis olursunuz. Pamuktan yapacaginiz bir tampona bu losyondan bolca koyarak sabah-aksam yüzünüze sürün. Kurumaya birakin. Ilik suyla çikarin. Bu losyon derideki kizarikliklara da iyi gelir.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)
This entry was posted in Uncategorized and tagged .