İlham Alınacak Fikirler : Taş HediyelerMüthiş bir fikir ve harika bir yaratıcılık. Düğün veya diğer özel günleriniz için yada hediye amaçlı veya dekoratif bir obje olarak kullanabileceğiniz bu özel tasarım taşlar alternatif fikirler arayanlar için ideal. İlgileniyorsanız buraya alalım.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Saçını Evde Boyayanlardan mısınız?

Evde kendi başına saç boyamak çok keyiflidir ancak bazı noktalara dikkat etmezseniz, istemediğiniz sonuçlar elde edebilirsiniz.
Saçını Evde Boyayanlardan mısınız?
Saçınızı boyarken hata yapıyorsanız, muhtemelen talimatları doğru uygulamıyorsundur. Belki de doğru boyayı seçememişsinizdir. Renk tonunda kısa süreli değişim yaratan “geçici boyalar” saçınızın rengini boyanın altından gösterir. Amonyak içermeyen boyalar ve kalıcı boyalar, saçınızdan 10 hafta sonunda tamamen akar. Bitkisel boyalar saçarlı renk filmleriyle kaplarlar. Akmazlar ancak saç uzadıkça gitmeye başlarlar. Saçların açılmasını sağlayan boyalar, doğal saç pigmentlerini yok ederek, 6 tona kadar açılmasını sağlarlar. Saçların daha koyu görünmesini sağlayanlar ise, doğal pigmentlerin yeni saça yerleştirilmesini sağlar.
Yoğun ama akıcı boyalar, istenilen sarışınlığı veya ışıltılı kızıllığı yaratmazlar. Eğer boyayı gereğinden erken saçınızdan yıkar veya saç tonunuza uygun olmayan bir boya seçerseniz, tuhaf bir renk elde edersiniz. Eğer istediğinizden çok farklı bir sonuç elde ederseniz, saçınızı bir daha boyayın. Eğer saçınız çok kuru ve yıpranmışsa, saçınıza uyguladığınız renk, farklı olacaktır. Bu durumda kuaförünüzden yardım isteyin.
Birçok kadın saçının rengini doğru göremez. Doğru tonu yakalamak için öncelikle doğal saç renginizi iyi bilmeniz gerekir. Boya seçerken doğal saç renginize veya mevcut renginize uygun olan boyayı seçmeye özen gösterin. Boya kutularının arkasında, boyalı, boyalı olmayan veya röfleli gibi açıklamalar yazar. Bu bilgileri göz ardı etmeyin.
Doğal saç renginizden daha koyu bir ton boyamak istiyorsanız, boyanın saçınızdan zor akacağını bilmeniz gerekir. Aşırı derecede koyuya boyanmış saçların açılması zor olacaktır.
Saçlarınız boyamadan önce saç boyasının kutusunda yer alan kullanım kılavuzunu dikkatle okuyun ve uyarıları dikkate alın. Boyayı dipten uca doğru sürün. Kullanım kılavuzunda belirtildiği gibi, yıkanmış, kuru veya nemli saça uygulayın. Kullanım kılavuzunda belirtildiği şekilde, rengin saçınıza etki etmesini bekleyin. Boyalar önceden hesaplanmış renk skalasına göre etki eder. Bu yüzden söylenen zaman kadar bekleyin. Saçlarınızı durulayarak, boayı akıtın. Boyama işleminden sonra mutlaka bakım uygulayın. Bu bakım hem saçınızın canlılığını korumasına yardımcı olacak, hem de boyanın saçınızdan hemen akmasını engelleyecektir. Saçınızın gerçek rengini görebilmek için, saçınızı kurutun. Islak saç, saçınızın boyanmış olduğu rengi göstermez.
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Özel Tasarım Runner ve Peçeteler
Genelde sade bir desen çalışması yapılmış fakat kumaşın türü, renkleri ile ne kadar hoş duruyor değil mi? Etsy’ de bulduğumuz bu ürünlerin sayfasına buradan gidebilir, isterseniz satın alabilirsiniz.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

Gelinin Acil Durum Çantası

Gelinin Acil Durum Çantası
Gelinin düğün gecesi törenden önce,tören esnasında ve hatta tören bitince yakınında olması gereken ufak bir çanta.Aklınıza gelmeyen ufak aksaklıklara engelolmak için yanınızda bulundurmakta yarar var.İşte bu çantada olması gereken şeyler;

*Nikah yüzükleri

*Nikah memurunun cep telefonu numarası

*Para ve küçük takıların takılmasında kullanılabilecek geniş bir kurdele (kırmızı veya beyaz – gelin ve damadın boynuna asılabilir) ve takı kesesi

*Yedek fotoğraf makinesi

*Islak mendil – Selpak mendil

*Makyaj malzemeleriniz ve temizleme mendilleri.

*Bebe pudrası (gelinliğinizde oluşabilecek lekeler için – lekenin üzerine su sürüp pudrayla kaplayabilirsiniz)

*Deodorant – Parfüm

*Yedek tel toka (saçınız bozulursa el yordamıyla toplayabilirsiniz).

*Tükenmez Kalem ve not kağıdı

*Olası söküklere karşı küçük dikiş seti ve çengelli iğne,makas,yedek düğme

*Toplu iğne

*Yedek ayakkabı

*Ağrı kesici,sakinleştirici,yara bandı

*Hijyenik ped

*Mevsimin durumuna göre şemsiye.

*O gece giydiğiniz renkte fazladan bir ince çorap
*Törpü
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)